SEMİNER VE KONFERANSLAR
Tüm Seminerler için Tıklayınız.
FACEBOOK
TWİTTER
Duyurular

SEMİNER, KONFERANS ve ATÖLYELERİMİZDEN BAZILARI

  

        

    

-----

Konferanslar Seminerler Atölyeler

Amaç, İçerik ve Eğitim Süreçleri için tıklayınız 

Konferans, Seminer ve Atölye çalışması isteklerinizi
muallimmy@gmail.com e-posta adresine yazabilirsiniz.

----

Muhammet Yılmaz'ın Seminer ve Konferans Programlarından Bazıları

(Seminerlerin yeri konusu ile ilgili bilgi almak için iletişim bölümünden bilgi talep edebilirsiniz.)

 
 • 08 Eylül 2022-Gebze-KOCAELİ
 • 06 Eylül 2022-Sancaktepe-İSTANBUL
 • 18 Ağustos 2022-ANKARA
 • 26 Mayıs 2022-RİZE
 • 07 Nisan 2022-Başakşehir-İSTANBUL
 • 22 Mart 2022-Göktürk-İSTANBUL
 • 03 Ocak 2022-GEYVE-SAKARYA
 • 03 Ocak 2022-SZ ÜNV.-İSTANBUL
 • 25 Aralık 2021-FATİH-İSTANBUL
 • 15 Aralık 2021-HAYEF-İSTANBUL
 • 30 Kasım 2021-KÖRFEZ-KOCAELİ
 • 24-26 Kasım 2021-YÜKSEKOVA-HAKKARİ

 

ÖĞRETMENİM, YARDIM EDİN!

ÖĞRETMENİM, YARDIM EDİN!

Öğretmenim beni dinleyin ve anlamaya çalışın lütfen!

Öğretmenim, içimde fırtınalar kopuyor ama ben insanlara duygularımı ifade edemiyorum. Siz bir eğitimcisiniz ve benim öğretmenimsiniz, bu konuda bana yardım edebilirsiniz. Derslerimizde konu ile ilgili duygularımızı sorun bize, ben de söyleyeyim. Bana kendimi bir roman kahramanının, tarihi bir şahsiyetin yerine koymamı isteyin ben de onlarla empati kurup onun duygularını size ve arkadaşlarıma söyleyeyim. Çok istememe rağmen öğretmenlerime, anneme ve arkadaşlarıma duygularımı ifade edemiyorum. Belki sizin sayenizde size, anneme ve arkadaşlarıma “Seni seviyorum” diyebilirim.

Öğretmenim benim özgüvenim biraz eksik, başarabileceğime inanmakta zorlanıyorum. Bana “Sen yapamazsın, senden bir baltaya sap olmaz, senden ne şehir olur ne kasaba!” gibi arkadaşlarımı güldüren ama beni hüzün ve acıya boğan sözler söylemeyin. “Sen yaparsın, yeter ki gayret et.”, “Bir dene bakalım mutlaka bir gelişme kat edeceksin.”, “Başarırsın.”, “Başaracaksın.” gibi sözlerle beni destekleyin lütfen.

Öğretmenim ben biraz tutuğum, konuşmakta zorlanıyorum, bana konuşmam konusunda fırsat verin ve biraz zaman tanıyın lütfen. Bana cevabı kısa ve basit olan sorular sorun ki ben de sorularınıza cevap vererek başarabileceğimi anlayayım. Çok istekli olmasam da sınıfta konuşmam için ara sıra beni biraz zorlayın lütfen.

Öğretmenim ben biraz çekingenim. İnsanların karşısında konuşmak ve tahtaya kalkmak için kendimde cesaret bulamıyorum. Siz bana biraz cesaret verin; “Hadi yanıma gel!” deyin bana. Beni sınıfın önüne, yanınıza çağırın ve görüşlerimi arkadaşlarımın karşısında açıklama cesareti bulayım kendimde. Az da olsa konuşunca beni tebrik edin, “Aferin!” deyin ki ben biraz kendime güveneyim.

Öğretmenim benim yazım biraz kötü, zor okunuyor. “Bu ne böyle çivi yazısı gibi!” deyip beni arkadaşlarımın yanında küçük düşürmeyin lütfen. Ara sıra yanıma oturun ve bana bir harfi, bir kelimeyi doğru yazmayı öğretin; emin olun ben de yazımı güzelleştirmek için daha fazla çaba göstereceğim o zaman.

Öğretmenim biliyor musunuz ben bugüne kadar hiçbir okul töreninde veya programında yer almadım. Ne bir sunuculuk yaptım, ne şiir okudum ne konuşma yaptım ne de bir oyunda rol aldım. Belki bunlardan birini çok güzel yapabilirim ama bunu ne ben biliyorum ne de siz biliyorsunuz. Belki bir fırsat verseniz ikimiz de bunu öğreneceğiz.

Öğretmenim biliyor musunuz ben aslında çok güzel resim yaparım, güzel şarkı söylerim, bir spor dalı ile ilgilenirim. Ama bunları okulda kimse bilmez. Benim gibi çok arkadaşım var aslında ama siz dahil kimse bize “Resim yapar mısın?”, “Şarkı söyler misin?”, “Bir spor dalı ile ilgilenir misin?” diye sormadığı için biz de söylemiyoruz. Biz de böyleyiz işte. Ama siz bir sorsanız var ya biz size neler neler söyleriz bir bilseniz.

04 Mayıs 2015

Muhammet YILMAZ

Öğretmen-Eğitimci-Yazar

Twitter: https://twitter.com/muhammet_yilmaz